OSREDNJA PROSLAVA OB 16. OBČINSKEM PRAZNIKU V ZNAMENJU PODELITVE OBČINSKIH PRIZNANJ

Narava in vse, kar je in z njo biva, potuje skozi cikluse razvoja. Vsako jutro se nadaljuje v dan, ta zori proti večeru in ugaša v noč. Mnoga jutra skupaj sestavljajo letni čas, kot sedaj pomlad, ki se bo nadaljevala v poletje, sčasoma preraščala v jesen ter zaključila en ciklus življenja z zimo. Kar trije takšni cikli so se zavrteli v obdobju, ko je Jurjevo steklo mimo nas brez praznovanja.

Zato smo se v posebnem pričakovanju Jurovčani pripravljali na letošnji praznik Občine, ko smo si po daljšem obdobju negotovosti ponovno lahko brezskrbno segli v roke, si pogledali iz oči v oči in pri sočloveku ponovno opazili nasmeh.

Župan Peter Škrlec je po daljšem obdobju ponovno javno nagovoril občane.

Izpostavil je dve večji investiciji za drugo polovico leta, in sicer izgradnjo kolesarske povezave skozi našo občino v skupnem projektu več občin in komunalno opremljenost v Jurovskem Dolu za naselje 25 novih hiš.

Poudaril je, da smo tudi v preteklem obdobju združevali ideje in zamisli in tako postopoma razvijali našo občino v prijazno in kvalitetno okolje za bivanje v njej. Izrazil je misel, da ni občana, ki ne bi bil ponosen na svoj domači kraj, na svoj dom in da lahko z velikim zanosom rečemo: TU SMO DOMA.

Tudi letošnja prireditev ob občinskem prazniku je bila namenjena nagrajencem občine Sveti Jurij v Slovenskih goricah, ki so s svojim delom pustili neizbrisen pečat v mnogih prispevkih za skupno dobro in so svetel zgled v tem, koliko dobrega lahko družbi prispevajo delavnost, prostovoljstvo in pokončen značaj.

Franc Breznik je za vsa prizadevanja, trud in zasluge, ki jih je namenil razvoju občine Sveti Jurij v Slovenskih goricah in celotnih Slovenskih goric prejel plaketo župana.

Za leto 2021 so priznanja za poseben prispevek pri razvoju Občine Sveti Jurij v Slovenskih goricah prejeli:

• Cilka Weingerl za dolgoletno udejstvovanje v organizaciji Rdečega križa in na drugih področjih družbenega življenja,
  • Vlado Repa za dolgoletno udejstvovanje v športnem društvu in na drugih področjih družbenega življenja,
  • Amadeja Lavrenčič za dolgoletno udejstvovanje v gasilskem društvu in drugih področjih družbenega življenja,
  • Marko Šebart za dolgoletno predano ljubiteljsko delo na področju folklorne dejavnosti in na drugih področjih družbenega življenja.

Jurjev srebrnik sta prejela:

• Jožef Belna za dolgoletno uspešno delovanje v gasilskem društvu in na drugih področjih družbenega življenja in
  • Kamnoseštvo marmor granit, Miro Črnčec s.p. za dolgoletno uspešno vodenje in delovanje podjetja.

Jurjev zlatnik, najvišje priznanje Občine Sveti Jurij v Slovenskih goricah je prejel Franc Črnčec za več kot 50-letno aktivno in uspešno delovanje na kulturnem in drugih področjih družbenega življenja.

Radost novega življenja je z izbrano slovensko pesmijo na prazničen večer oznanjala glasbena družina Herceg iz Starš. Po končani prireditvi je sledila še otvoritev likovne razstave, ki so jo v avli Fredija Neuvirta pripravili člani likovne skupine Kulturnega društva Ivan Cankar Jurovski Dol. Svoja dela so na ogled postavili: Rudi Tetičkovič, Jožica Andrejč, Andreja Zarnec, Andreja Tusulin, Tjaša Gamser, Bojana Komperšak, Tanja Škrlec, Sabina Erman, Lilijana Cafnik in Gabrijela Klobasa.

Po otvoritvi razstave smo občinski praznik obeležili še s prijetnim druženjem ob pogostitvi z domačimi dobrotami.

Ob tej priložnosti vsem Jurovčanom želimo, da prazniki ostanejo priložnost za srečanja, druženje in pogovore, saj so vsa naša srečanja kamenčki mozaika, ki ni zapisan le v spominu, ampak je za vselej spravljen v nas, v naših srcih, od koder se ga ne da izbrisati.

Zapisala: Vida Ornik

P 2P 4P 5P 6P 8P 9P 10P 11P 12P 13P 14P 15P 18P 19P 21P 22P 24