OSREDNJI TRG V JUROVSKEM DOLU S HAJNČOVO POTJO PREJEL NAGRADO TURISTIČNE ZVEZE SLOVENIJE

Občina Sv. Jurij v Slov. goricah je v letošnjem letu bila udeleženka tekmovanja Turistične zveze Slovenije, Moja dežela – lepa in gostoljubna 2016. V tekmovanju so se pomerili številni kraji in drugi sodelujoči – z osrednjim poslanstvom urejanja in ohranjanja okolja v okviru zelenega turizma in trajnostnega razvoja. V vsaki kategoriji so bili izbrani trije nominiranci, vrstni red prejemnikov pa je bil razkrit na zaključni prireditvi projekta Moja dežela – lepa in gostoljubna, ki je v potekala v torek, 11.10.2016 v Radencih pod pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije, Boruta Pahorja.

V kategoriji najlepše urejenih trških jeder je bilo trško jedro Jurovski Dol s Hajnčovo potjo po mnenju strokovne komisije, ki je kraj obiskala konec meseca julija med nominiranci. Na prireditvi je župan Peter Škrlec tako prejel priznanje Turistične zveze Slovenije za 2. mesto v kategoriji trški jeder. Zmagovalka v omenjeni kategoriji je bila Velika Polana – dežela štorkelj, tretje mesto je zasedlo trško jedro v Podčetrtku.

Osrednji trg v Jurovskem Dolu so na prireditvi predstavili kot občinsko središče v Slovenskih goricah, ki se ponaša z gručastim vaškim jedrom ob mogočni gotski cerkvi Sv. Jurija iz 16. stoletja. Dušo jedru daje obnovljen kulturni dom, Slomškov dom, gostilna Špindler pa tudi potomka stare trte iz Maribora. Zelo kvalitetna ureditev trga povezuje glavne objekte, trg pa je tudi osrednji javni prostor v naselju. V okviru projekta ureditev vaškega jedra skrbijo za obnavljanje kulturne dediščine, ki so jo povezali s kulturno potjo ter izdatno opremili s kvalitetno info opremo. Najnovejša pridobitev je vzorno urejena Hajnčova sprehajalna pot. S svojimi številnimi prireditvami privabljajo vse več turistov. Kraj pa je prejel tudi pohvalo za urejenost, čistočo in prijaznost domačinov.

IMGP3928IMGP3929IMGP3930IMGP4167
Fotografije: Iztok Pipan