POLOŽITEV VENCA OB SPOMINSKI PLOŠČI

Predstavniki Združenja  borcev za vrednote NOB Lenart (  Alojz Bezjak, Esher Hađiselimovič, Marija Šauperl) in  Občine Sveti Jurij v Slovenskih goricah – gospod župan Peter Škrlec so ob dnevu spomina na mrtve v petek, 31.10.2014 položili venec, cvetje in  prižgali sveče pred spominsko ploščo padlim za svobodo na kulturnem domu v Jurovskem Dolu.

Dogodek je bil  prisrčen, spoštljiv, pridružil pa se je tudi vnuk enega od padlih Karl Toplak in v sproščenem pogovoru je stekla beseda o vrednotah, nesmislu vojne, spoštovanju življenja in človekovih pravic, predvsem pa pomenu svobode, ki postaja čedalje bolj avtomatizem in premalo  prava vrednost človekovega bivanja.

Marija Šauperl

DSCN4322DSCN4329