POVABILO NA PRIREDTEV AGATINE SKRIVNOSTI 2015

Osrednji dogodek bo v soboto 29.8.2015. Začel se bo ob 10.00 uri z otroškimi ustvarjalnimi delavnicami na Trgu osvoboditve v Lenartu, nadaljeval pa ob 16.30 uri s srednjeveško tržnico in spremljajočim programom, del katerega bo tudi podelitev nagrad najboljšim natečajnim delom.

Ob 17.00 uri pa se začne 11,3 km dolg pohod po poteh Friderika in Agate, na katerem se bodo odkrivale Agatine skrivnosti v obliki štirih kratkih gledaliških odlomkov iz knjige Berte Čobal Javornik »Skaljena ljubezen Agate in Friderika«, odigranih na različnih lokacijah na prostem (trg v Lenartu, grad Hrastovec, Poličeva kapela v Lormanju in nazaj na trg v Lenartu). Za vse udeležence, ki bodo prehodili celotno pot, pripravljamo posebno presenečenje.

V primeru slabega vremena bo dogajanje prestavljeno na prvo soboto v septembru.

Veseli nas, da so izvedbo letošnje prireditve podprli pokrovitelji, sponzorji in partnerji ter številna društva, posamezniki in prostovoljci.

Več o dogodku  najdete na spletni strani: www.lasovtar.si

Agata Lara_Miro
Lara Zorec in Miroslav Mauko v vlogi Agate in Friderika (foto Jure Recek)

pdfLetak