POZIV ŽUPANOV UE LENART K CEPLJENJU PROTI COVID-19

Spoštovane občanke in občani!

Epidemija COVID-19 in vse težave povezane s tem so prisotne že skoraj dve leti. Naša skupna potreba in želja je, da se čim prej vrnemo v normalne tirnice življenja in bivanja. Medicinska stroka poleg vseh preventivnih ukrepov priporoča cepljenje proti COVID-19. Čim večji odstotek precepljenih ljudi je garant za zaustavitev širjenja bolezni.

Župani občin Upravne enote Lenart vas prijazno prosimo, da upoštevate mnenje medicinske stroke in se cepite. Morebitne dileme in vprašanja, ki se vam v zvezi s cepljenjem porajajo, razčistite s svojim osebnim zdravnikom, ki vas poznajo in jim zaupate. Informacije, ki jih dobivamo preko spletnih omrežij in medijev, presojajmo kritično. Če v najtežjih trenutkih bolezni zaupamo svoje zdravje in zdravje naših najbližjih zdravnikom, je prav, da jim zaupamo tudi v epidemiji COVID-19.

Precepljeno število ljudi v naših občinah je med 55 – 60%. Cepljenje poteka prosto, tako da lahko pridete ob najavljenih terminih cepljenja na cepilno mesto brez predhodne najave. V Zdravstvenem domu Lenart izvajajo cepljenje v torek med 13.00 in 18.00 uro in v sredo med 8.00 in 14.00 uro. Na voljo sta cepivi Comirnaty Pfizer-BionTech in Vaxzevria AstraZeneca. Najavljena terenska cepljenja poleg tistih, ki že potekajo, bodo potekala še:

v Cerkvenjaku, 26. 7., od 8.00 do 10.30 ure;
v Benediktu, 26. 7., od 12.00 do 15.00 ure;
v Jurovskem Dolu, 3. 8., od 8.00 do 10.00 ure;
na Sv. Ani, 3. 8., od 11.00 do 13.00 ure;
pri Sv. Trojici, 3. 8., od 14.00 do 16.00 ure;
v Voličini, 3. 8., od 17.00 do 18.00 ure.

Prav tako je mogoče dogovoriti prihod mobilne enote v podjetja ali organizacije v kolikor izrazite željo in interes. Za več informacij lahko pokličete osebje Zdravstvenega doma Lenart na tel. št.: 02 729 18 00.

Spoštovani!

Verjamemo, da smo v tem času vsi naveličani različnih informacij in mnenj, zato vas še enkrat pozivamo, da se obrnete na svojega osebnega zdravnika z vprašanji povezanimi s COVID-19, predvsem pa pazimo na svoje zdravje.

Ostanite zdravi!

Želimo vam mirne in lepe dopustniške dni.

Župani UE Lenart

Občina Lenart, mag. Janez Kramberger