PREDSTAVITEV PROGRAMA SVIT – zgodnje odkrivanje raka debelega črevesa in danke

Nacionalni inštitut za javno zdravje – območna enota Maribor, si prizadeva, da bi bili prebivalci fazi je sodelovanje v kakovostnih Podravja čim boljše obveščeni o različnih načinih ohranjanja svojega zdravja in preprečevanja bolezni. Eden učinkovitih načinov ohranjanja zdravja oziroma odkrivanja bolezni v zgodnji preventivnih programih, ki so uspešni le v primeru, da se ljudje nanje odzovejo v visokem deležu.

Znotraj Podravja, ki skupaj s Pomurjem sodi med najslabše odzivna področja v Sloveniji, se prebivalci nekaterih občin, med katere sodi tudi Občina Sv. Jurij v Slov. goricah, še posebej slabo odzivajo (manj kot vsak drug prebivalec) na vabilo za vključitev v državni program SVIT, ki omogoča zgodnje odkrivanje raka debelega črevesa in danke.

Zaradi navedenega bo območna enota Nacionalnega inštituta za javno zdravje v Jurovskem Dolu izvedla predstavitev Programa Svit - državnega presejalnega programa za zgodnje odkrivanje in preprečevanje raka na debelem črevesu in danki. Predstavitev bodo izvedli z napihljivim modelom debelega črevesa, skozi katerega se bodo občani lahko sprehodili ob spremstvu strokovnjakov in se tako seznanili z vsemi spremembami, ki se tekom življenja lahko v debelem črevesu pojavijo in s Programom Svit.

Brezplačna predstavitev se bo odvijala v petek, 20.05.2016 od 13. do 18. ure v športnem parku v Jurovskem Dolu.