Slavnostna prireditev s podelitvijo občinskih priznanj - 15. občinski praznik Občine Sveti Jurij v Slovenskih goricah

»V dolini tihi je vasica mala…« In v tej majhni in tihi dolini so vaščani vseh zaselkov takratne Krajevne skupnosti Jurovski Dol pred 15. leti verjeli, da se bo kraj kot samostojna občina lahko razvijal bolje in hitreje. Občinski organi, organizirana društva v kraju in zaslužni posamezniki so v tem času spisali preprosto, a uspešno zgodbo, ki odmeva daleč preko meja zaselka v osrčju Slovenskih goric.

Vselej živahen in aktiven utrip kraja se je lansko pomlad popolnoma ustavil. Kar dve pomladni obdobji sta v našem kraju minili brez praznovanja tradicionalnih Jurijevih dni in občinskega praznika.

Tako smo 24. 6. 2021 s sodelovanjem Občine Sveti Jurij v Slovenskih goricah in Kulturnega društva Ivan Cankar Jurovski Dol pripravili prireditev, na kateri smo obudili spomin na petnajstletno delovanje občine in se s podelitvijo priznanj zahvalili vsem posameznikom, ki so na poseben način prispevali k sooblikovanju naše lokalne skupnosti v preteklih dveh letih.

Župan Peter Škrlec se je v svojem nagovoru zahvalil za aktivno in plodno sodelovanje za vsa pretekla leta in predstavil zastavljene cilje za bližnjo prihodnost. Tako Sosesko za šolo in Sončno sosesko čaka asfaltiranje ceste, izbran je investitor za izgradnjo večstanovanjske stavbe in pripravljen je prostorski načrt za izgradnjo naselja s približno 25 hišami v izvedbi privatnega investitorja. Seveda pa ima naša mladoletna občina tudi svoje sanje in sicer po povečanju obstoječega vrtca in po večji trgovini. Verjamemo, da bodo izrečene sanje in še kakšna skrita do njene polnoletnosti že uresničene.

OJ m 2OJ m 3OJ m 4OJ m 5OJ m 7OJ m 8OJ m 10

Za leto 2019 so priznanja za poseben prispevek pri razvoju Občine Sveti Jurij v Slovenskih goricah prejeli:

Milena Kokol in Aleksander Purgaj za pripravo knjige o Ivanu Roškarju in ohranjanje kulturne dediščine našega kraja,
Dušan Ribič za dolgoletno udejstvovanje v športnem društvu in drugih področjih družbenega življenja,
Anica Žnofl za dolgoletno udejstvovanje v gasilskem društvu in drugih področjih družbenega življenja,
Vida Ornik za dolgoletno udejstvovanje v kulturnem društvu in drugih področjih družbenega življenja.

Jurijev srebrnik za leto 2019 sta prejela:
Miroslav Puhner
za več kot petinštirideset letno predanost ljubiteljskemu kulturnemu ustvarjanju, ki še traja in
Alojz Andrejč za dolgoletno aktivno delovanje v športnem društvu in na drugih področjih družbenega življenja.

Jurijev zlatnik, najvišje priznanje Občine Sveti Jurij v Slovenskih goricah je za leto 2019 prejel upokojeni ravnatelj Osnovne šole Jožeta Hudalesa Jurovski Dol Stanislav Senekovič za poseben doprinos k razvoju območja današnje občine Sveti Jurij v Slov. goricah na več ravneh delovanja družbenega življenja.
Boris Demšar je za uspešno poslovanje in investiranje na območju Občine Sveti Jurij v Slovenskih goricah prejel PLAKETO ŽUPANA.

OJ m 14OJ m 18OJ m 21OJ m 24OJ m 28OJ m 31OJ m 33OJ m 36OJ m 37

Za leto 2020 so priznanja za poseben prispevek pri razvoju Občine Sveti Jurij v Slovenskih goricah prejeli:

Barbara Waldhütter za dolgoletno predano ljubiteljsko delo na področju folklorne dejavnosti in na drugih področjih družbenega življenja,
Stanko Januš za dolgoletno udejstvovanje v gasilskem društvu in na drugih področjih družbenega življenja,
Simona Črnčec za dolgoletno aktivno delovanje v športnem in kulturnem društvu ter na drugih področjih družbenega življenja,
Dr. Sebastijan Valentan za znanstveno delovanje in sodelovanje v različnih državnih in evropskih institucijah ter znaten prispevek k promociji in prepoznavnosti občine Sveti Jurij v Slovenskih goricah.

Jurijev srebrnik za leto 2020 sta prejela:
Društvo Kmečkih gospodinj Sveti Jurij ob 40-letnici delovanja društva in uspešno promocijo občine Sveti Jurij v Slovenskih goricah in
Cvetka Škrlec za več kot štiridesetletno udejstvovanje na različnih področjih družbenega življenja.
Najvišje priznanje Občine Sveti Jurij v Slovenskih goricah za leto 2020 je posthumno prejel Jožef Škrlec v znak zahvale za velik prispevek k razvoju in prizadevanjem za izboljšanje življenjskega standarda ljudi na območju Občine Sveti Jurij v Slov. goricah.

Prireditev na predvečer dneva slovenske državnosti je povezovala Darinka Čobec, z izvedbo izbranih slovenskih popevk pa sta jo obogatila Eva Kurnik in Matic Lorbek. V upanju, da kot naš farni zavetnik ne obupamo v krizni situaciji in še močnejši gremo novim izzivom naproti smo se poslovili z besedami Ivana Cankarja: «Vesela domovina, pozdravljena iz veselega srca!«

Zapisala: Vida Ornik

OJ m 39OJ m 42OJ m 45OJ m 48OJ m 51OJ m 54OJ m 57OJ m 58