ZLATA POROKA ZAKONCEV ŠUMAN

V soboto, 2. septembra 2017, sta Kristina in Ivan Šuman iz Jurovskega Dola 59, slavila 50. let zakonskega življenja – zlato poroko. Svojo zaobljubo sta obnovila v župnijski cerkvi Sv. Jurija v Slov. goricah.

Njuni življenjski poti sta se prekrižali leta 1963, na konjskih dirkah v Lenartu, kjer sta se prvič srečala in se spoznala. Štiri leta kasneje, drugega septembra 1967 sta potrdila svojo ljubezen s sklenitvijo zakonske zveze. Takrat sta si v cerkvi Sv. Lenarta obljubila, da bosta z roko v roki premagovala vse ovire, skupaj delila radost, veselje in srečo, pa tudi žalost in tegobe, ki jih prinese življenje.

Po poroki sta najprej nekaj časa živela na Ivanovi domačiji v Jurovskem Dolu 54,  nato pa sta se preselila nedaleč stran, v Jurovski Dol 59, kjer sta si s skupnimi močmi ustvarila topli dom, kjer živita še danes.

V zakonu sta se jima rodila sinova Janko in Milan. Mož Ivan je bil do upokojitve zaposlen v Tovarni avtomobilov v Mariboru, žena pa je ostala doma na kmetiji, kjer je ob vsem gospodinjskem delu in delu na kmetiji, skrbela za svojo družino. Sta ponosna dedek in babica vnukinji Martini in vnuku Andreju, lansko leto pa sta se razveselila še pravnuka Matica. In prav v krogu družine in prijateljev sta v župnijski cerkvi Sv. Jurija obnovila svojo zaobljubo izpred petdesetih let.

Civilni obred je opravil župan Občine Sv. Jurij v Slov. goricah, Peter Škrlec. Po civilni poroki je sledil vpis v zlatoporočno knjigo Občine Sv. Jurij v Slov. goricah. Župan je zlatoporočencema izrekel iskrene čestitke in jima izročil zlatoporočno listino ter darilo občine.

Sledil je cerkveni obred, ki ga slovesno daroval domači župnik Janko Goergner. Po poročnem obredu sta zlatoporočenca nadaljevala slavje v krogu družine, sorodnikov in prijateljev.

Exp-7664IMG 7340IMG 7385IMG 7392IMG 9590Exp-7409-2IMG 7409Exp-9533Exp-9540