ČLANI OBČINSKEGA SVETA SO ZASEDALI NA 2. REDNI SEJI

V četrtek, 13.11.2014 so se na 2. redni seji sestali člani Občinskega sveta Občine Sv. Jurij v Slov. goricah, na kateri so med drugim sprejeli Odlok o rebalansu proračuna Občine Sv. Jurij v Slov. goricah za leto 2014. Z rebalansom se višina prihodkov zniža za 5,26 % in tako znaša 2.382.121 EUR, na drugi strani pa se prav tako zniža višina odhodkov na 2.057.154 EUR oz. za 4,97%. Z rebalansom proračuna so uskladili načrtovane prihodke občine za investicije, izračunane na podlagi 23. člena ZFO -1 s prejeto odločbo. Pripadajoči delež občine za leto 2014 bo namreč izplačan v dveh delih, 35.876 € v letu 2014 in 28.754 € prihodnje leto. Z rebalansom se je ponovno presojala realizacija prihodkov in odhodkov, prav tako je  bilo med vire proračuna vključeno dejansko stanje sredstev, ugotovljenih in izkazanih v zaključnem računu občine.

V nadaljevanju so svetniki sprejeli sklep o imenovanju stalnih delovnih teles občinskega sveta. V Odbor za družbene dejavnosti Občine Sv. Jurij v Slov. goricah so imenovani: Črnčec Roman, Škrlec Tanja, Kurnik Jožefa, Črnčec Franc in Breznik Alen.V Odbor za gospodarstvo, kmetijstvo in finance so imenovani: Lorber Barbara, Kurnik Jožefa, Nudl Gregor, Sinič Jernej in Šenveter Janez. V Odbor za komunalno in gospodarsko infrastrukturo, varovanje okolja in urejanje prostora so imenovani: Andrejč Alojz, Ribič Dušan, Črnčec Roman, Črnčec Branko in Sagadin Jože. V Statutarno-pravno komisijo pa so imenovani: Breznik Miroslav, Zorec Milan, Ribič Dušan, Klobasa Nataša in Kristl Tilen.

Po imenovanju stalnih delovnih teles Občine Sv. Jurij v Slov. goricah, so občinski svetniki potrdili člane Nadzornega odbora Občine Sv. Jurij v Slov. goricah: Hermino Križovnik, Uroša Urbaniča in Roberta Zemljiča.

Lokalne skupnosti za načrtovanje in usklajevanje nalog preventive in vzgoje v cestnem prometu na lokalni ravni ustanovijo svete za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, ki delujejo kot posvetovalno telo župana. Člani občinskega sveta so v Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu imenovali predstavnika občinskega sveta Breznik Miroslava, predstavnika policije Kaloh Boštjana, predstavnika občanov Kojc Mirka,  predstavnika občinske uprave Kristl Sama in predstavnika vzgojno-izobraževalne organizacije, ravnatelja Stanislava Senekoviča.

Naslednja seja občinskega sveta Občine Sv. Jurij v Slov. goricah bo sklicana 28.11.2014, ko bo župan Peter Škrlec predstavil predlog proračuna Občine Sv. Jurij v Slov. goricah za leto 2015.

DSCN4338DSCN4339DSCN4340DSCN4341DSCN4342DSCN4344