OBČINSKI SVET JE ZASEDAL NA 3. REDNI SEJI

V četrtek, 27.11.2014, so članice in člani Občinskega sveta Občine Sv. Jurij v Slov. goricah na 3. redni seji obravnavali predlog proračuna občine za leto 2015. Pripravljen predlog proračuna izhaja iz ocen realizacije proračuna za tekoče leto, tako na prihodkovni kot na odhodkovni strani. Pri pripravi proračuna so bile upoštevane usmeritve za pripravo proračuna in predlogi finančnih načrtov neposrednih uporabnikov proračuna ter bistveno poslabšana gospodarska in javnofinančna situacija, posledica česar je upad javnofinančnih prihodkov. Odhodki občinskega proračuna so tako načrtovani restriktivno ob upoštevanju fiskalnih omejitev, ki veljajo za celotne javne finance. Prihodki so v letu 2015 načrtovani v višini 1.963.067 EUR, odhodki pa v višini 1.900.255 EUR. V primerjavi s prejšnjimi leti, je načrtovanih manj investicijskih odhodkov, saj predlog proračuna ne zajema projektov, ki bodo lahko sofinancirani s sredstvi Evropske unije. Finančna perspektiva 2014-2020 še namreč ni dokončna, zato se bo z vključitvijo projektov počakalo do prejema natančnejših podatkov. V letu 2015 občina prav tako ne načrtuje dolgoročnega zadolževanja. Po razpravi o nekaterih posameznih proračunskih postavkah predlaganega proračuna je občinski svet sprejel predlog proračuna v prvi obravnavi in tako omogočil javno razpravo proračuna. V naslednjih 15 dneh bodo tako stalna delovna telesa občinskega sveta razpravljala o predlogu proračuna, seveda pa je k razpravi vabljena tudi zainteresirana javnost.

Občinski svet je v nadaljevanju še sprejel predlagano spremembo Odloka o načinu opravljanja lokalne gospodarske javne službe odvajanja in čiščenja komunalne in padavinske vode v Občini Sv. Jurij v Slov. goricah, ki spreminja način izvajanja omenjene gospodarske javne službe, in sicer bo namesto podelitve koncesije, službo izvajal režijski obrat. Sprejet pa je bil tudi predlagan sklep o ukinitvi javnega dobra za zemljišča v katastrskih občini Žitence, kjer zemljišča ne predstavljajo več javnega dobra – ceste.

pdfPredlog proračuna za leto 2015

DSCN4364DSCN4365DSCN4367DSCN4369DSCN4371