OBČINSKI SVET ZASEDAL NA 4. REDNI SEJI

Občina Sv. Jurij v Slov. goricah v mesecu aprilu praznuje občinski praznik in v tem duhu je potekala tudi 4. redna seja Občinskega sveta, na kateri sta članici in člani Občinskega sveta zasedali v četrtek, 13.04.2023. Na predlog Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja je Občinski svet soglasno s sklepom potrdil, da so dobitniki priznanj ob 17. občinskem prazniku Občine Sv. Jurij v Slov. goricah: Darinka Kramberger iz Radenc, ki se kot somentorica, soavtorica in koreografinja kulturno udejstvuje pri folklornikih Kulturnega društva Ivan Cankar Jurovski Dol, Kazimir Najdenik iz Zgornjega Partinja, ki je in še opravlja razne funkcije pri domači Lovski družini Sv. Jurij, Luka Sambolec iz Jurovskega Dola, ki opravlja naloge vodje nogometne šole pri domačih športniki in delo trenerja mlajših nogometnih generacij in Branko Lorbek iz Žitenc, ki se aktivno vključuje v delo Župnijske Karitas.

Prejemnika Jurjevega srebrnika sta Peter Dvoršak iz Zg. Partinja in Vojko Bračko iz Malne. Peter Dvoršak svoj čas dolga leta namenja krvodajalstvu in aktivnostim Občinske organizacije Rdečega križa Sv. Jurij v Slov. goricah, dejaven pa je bil tudi na področju ljubiteljske kulturne dejavnosti. Vojko Bračko je stalni član Jurovskega okteta od njegove ustanovitve v letu 2003, predanost ljubiteljski kulturi pa je z delovanjem v raznih društvih izkazoval tudi pred tem.

Najvišje priznanje Občine Sv. Jurij v Slov. goricah – Jurjev zlatnik bo letos prejel Roman Črnčec iz Spodnjega Gasteraja, ki je svoj čas posvečal prostovoljnemu gasilstvu in se kulturno udejstvoval, kot plesalec folklorne skupine, še danes poje v Jurovskem oktetu. Priznanja bo župan Peter Škrlec podelil na osrednji občinski proslavi, ki bo v petek, 21.04.2023 ob 19. uri v Kulturnem domu Jurovski Dol.

Miroslav Glavendekić, načelnik Policijske postaje Lenart je članom sveta predstavil varnostno situacijo v občini v lanskem letu. Po njegovih besedah je bilo območje Občine Sv. Jurij v Slov. goricah, gledano z varnostnega vidika, v letu 2022 najvarnejše območje v okolišu Policijske postaje Lenart. Vendarle je opozoril, da je potrebno v nadaljevanju predvsem bdeti nad črnimi odlagališči, za katere je območje občine prava lokacija predvsem zaradi odmaknjenosti od večjih središč. Prav tako je opozoril na previdnost pri uporabi spleta, saj tedensko zaznavajo spletne goljufije, ki so povezane z nakazili denarja in na medvrstniško nasilje.

Na seji so člani občinskega sveta v prvi obravnavi sprejeli Odlok o varstvu javnega reda in miru v Občini Sv. Jurij v Slov. goricah. Za besedilo slednjega so člani sveta podali kar nekaj usmeritev za pripravo besedila odloka v drugi obravnavi.

Na seji so bili svetniki seznanjeni z zaključnim računom proračuna Občine Sv. Jurij v Slov. goricah za leto 2022. Prihodki proračuna so bili realizirani v višini 2.573.443 EUR, kar predstavlja 71% realizacijo glede na veljavni proračun. Odhodki so bili realizirani v višini 2.536.643 EUR oz. 58% veljavnega proračuna za leto 2022. Realizacija tako prihodkov kot odhodkov je procentualno nekoliko nižja, zaradi v proračun umeščenega projekta »Kolesarske povezave na območju ORP Slov. gorice: Jarenina-Lenart-Zg. Senarska«, katerega gradbena dela so se pričela izvajati šele pozno jeseni. Največji delež odhodkov, gledano s stališča programske klasifikacije, je bil v letu 2022 namenjen za vlaganje v prometno infrastrukturo (813.940 EUR), sledi področje izobraževanja - šola in vrtec (561.700 EUR) in prostorsko planiranje ter stanovanjsko komunalna dejavnost (310.316 EUR).

Predlagana točka dnevnega reda – Odlok o ustanovitvi javnega zavoda javni lekarniški zavod Mariborske lekarne Maribor pa je bila umaknjena z dnevnega reda.

DSCN1113DSCN1115DSCN1116DSCN1117DSCN1119