PREDLAGAN PRORAČUN ZA LETO 2024 SPREJET V PRVI OBRAVNAVI

S predlogom proračuna Občine Sv. Jurij v Slov. goricah za leto 2024, ki so ga članici in člani Občinskega sveta Občine Sv. Jurij v Slov. goricah obravnavali na 7. redni seji, se načrtuje v višini 2.965.977 EUR prihodkov, odhodki pa so načrtovani v višini 3.434.288 EUR. Razliko odhodkov nad prihodki se namerava pokriti z ostankom sredstev na računu ob koncu leta.

Po besedah župana Petra Škrleca se največ sredstev namenja za področje izobraževanja, kjer se načrtuje v višini 782.600 EUR, ki vključuje sredstva za financiranje vrtcev in drugih oblik varstva in vzgoje otrok, pričetek del v povezavi z dozidavo vrtca, materialna sredstva za osnovno šolstvo in regresiranje šolskih prevozov otrok, ki so se po v letošnjem letu izpeljanem javnem naročilu, izrazito povišali. S proračunom se sredstva namenjajo še za geodetske odmere in nakup zemljišč, uporabljenih za kolesarske površine, zamenjavo vodovodnih cevovodov na relaciji Lenart – Jurovski Dol, 273.000 EUR se načrtuje za rekonstrukcijo JP 705 581 Jurovski Dol – Malna – Zg. Gasteraj, 157.000 EUR pa za sanacijo plazov, ki so nastali skozi deževna obdobja v letošnjem letu. Članici in člani občinskega sveta so bili po razpravi soglasni, da je predlog proračuna pripravljen do te mere, da se o njem opravi javna razprava.

V povezavi z začetimi sanacijami plazov v Partinju in Žitencah je župan Peter Škrlec člane sveta seznanil, da gredo sanacijska dela na plazu v Zg. Partinju proti koncu. Težave pa so se pojavile pri plazu na Žitencah, saj je ob začetku del bilo ugotovljeno, da načrtovani izkopi niso zadostni, zato so bile narejene dodatne geološke raziskave in nov popis del, kar pomeni, da bo strošek sanacije precej višji, kot je bilo prvotno načrtovano. Župan je člane sveta seznanil tudi z podpisom pogodbe, s katero je država zagotovila 40% sofinanciranje plazov, ki jih je občina prijavila po močnem deževju v mesecu maju. Gre za poseben transfer države občini za plačilo nujnih ukrepov za odpravo naravne nesreče v višini 236.738 EUR.

20231123 17040120231123 170417