Sestanek županov z vodstvom Zdravstvenega doma Lenart

V petek, 11. aprila, so se župani z območja Upravne enote Lenart (občin Lenart, Benedikt, Cerkvenjak, Sveta Trojica, Sveta Ana in Sveti Jurij) sestali na sestanku z vodstvom Zdravstvenega doma Lenart v prostorih Občine Lenart. Tema sestanka je bila nastala situacija v zdravstvu na območju Upravne enote Lenart, po napovedanem zaprtju splošne ordinacije Cerkvenjak in Sveta Trojica. Direktor Zdravstvenega doma Lenart Jožef Kramberger, dr. med. spec. je župane seznanil s težavami zaradi pomanjkanja zdravnikov, zaprtjem ordinacije Cerkvenjak in nameravanim zaprtjem ordinacije Sveta Trojica, kjer koncesionarka vrača koncesijo ter s težavami pri zagotavljanju sredstev za delovanje dnevne urgentne službe.
Župani so po dvourni razpravi sklenili, da zahtevajo v najkrajšem možnem času sestanek z ministrico za zdravje Zofijo Mazej Kukovič in predstavniki Ministrstva za zdravje ter odgovornimi na Zavodu za zdravstveno zavarovanje Slovenije. Na sestanku bodo zahtevali rešitev nastale situacije, pridobitev manjkajočih programov v zobozdravstvu in dodatna sredstva za vzpostavitev urgentne zdravniške službe ter informacijo o reševanju problema zdravnikov, ki kljub končani Medicinski fakulteti, pripravništvu in strokovnem izpitu ter končanem sekundariatu ne morejo pridobiti veljavne licence za samostojno delo.

sestanek zupani ZD1  sestanek zupani ZD2