NEURJE IN TOČA TUDI NA OBMOČJU OBČINE SV. JURIJ V SLOV. GORICAH

V nedeljo 13.07.2008 je v popoldanskih urah tudi Občino Sv. Jurij v Slov. goricah zajelo neurje s točo. Najbolj prizadeti deli občine so naselja Zgornje Partinje, Varda, Jurovski Dol in Malna. Neurje je prizadelo trajne nasade (sadovnjake in vinograde) in poljščine: jari ječmen, pšenico, koruzo, krompir in buče. Materialna škoda pa je nastala tudi na nekaterih gospodarskih objektih. Poškodovane so tudi občinske ceste, predvsem bankine asfaltiranih cest, nekatere gramozirane ceste so neprevozne. Danes so zaradi neprekinjenega dežja nekateri vodotoki prestopili bregove. Občina Sv. Jurij v Slov. goricah je nastalo škodo že prijavila Upravi za zaščito in reševanje, Izpostavi Maribor. Podrobnejše ocene škod bodo znane v naslednjih dneh.