Krajevna organizacija Sv. Jurij in Svetovni dan hrane - DROBTINICA

V okviru Rdečega križa Slovenije smo tudi v naši občini, letos prvič, sodelovali v mednarodni akciji ob svetovnem dnevu hrane, ki se pri nas imenuje ˝Drobtinica˝. Tako kot drugod v Sloveniji je ta akcija tudi pri nas potekala v soboto, 18. oktobra 2008. Z našimi prizadevnimi aktivistkami, smo na stojnici mimoidočim prodajali kruh. Dobrodošli pa so bili tudi prostovoljni prispevki. Zbran denar bo namenjen za plačilo malic oziroma kosil socialno ogroženim otrokom na naši šoli.

V imenu KO RK Sv. Jurij se zahvaljujemo za humanitarne prispevke, saj se jih bodo otroci, ki so potrebni pomoči, zagotovo razveselili. Radi bi se zahvalili tudi našim gospodinjam in Društvu kmečkih gospodinj Sv. Jurij, ki so spekle kruh ter s tem omogočile izvajanje te humanitarne akcije.