Srečanje nagrajenih dijakov in študentov z županom

V torek, 23. decembra 2008 je župan pripravil sprejem za študente in dijake, ki so v preteklem šolskem oz. študijskem letu dosegli nadpovprečne rezultate.

V uvodnem nagovoru je pozdravil letošnje nagrajence in jim čestital za uspeh, ki so ga dosegli. Poudaril je, da je znanje najvišja vrednota, mladi pa so temelj sodobne družbe. Prav tako je izrazil željo, da bi mladi ostali v domačem kraju in si tukaj ustvarili družine.

Tako so letošnji nagrajenci:

FERK ANDREJA je končala III. gimnazijo Maribor, smer predšolska vzgoja, z nadpovprečnim uspehom na poklicni maturi.

ORNIK NATALIJA je konec novembra 2008 s povprečno oceno vseh štirih letnikov več kot 80,5, diplomirala na univerzitetnem študijskem programu Pedagogika in matematika na Fakulteti za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru.

MARKO ČRNČEC je absolvent Univerze za glasbo in upodabljajočo umetnost v Gradcu v sosednji Avstriji. Je dobitnik finančne nagrade študentom za posebne dosežke na področju kulture in umetnosti.

Po podelitvi finančnih nagrad je sledila manjša pogostitev, zdravica novemu letu in novim uspehom naproti.