JAVNI POZIV ZA PRIJAVO NA BREZPLAČEN TOPLI OBROK V ČASU ORGANIZIRANEGA IZOBRAŽEVANJA NA DALJAVO ZA UČENCE IN DIJAKE S STALNIM PREBIVALIŠČEM V OBČINI SV. JURIJ V SLOV. GORICAH

Občina Sv. Jurij v Slov. goricah
objavlja

Javni poziv za prijavo na brezplačen topli obrok v času organiziranega izobraževanja na daljavo za učence in dijake s stalnim prebivališčem
v Občini Sv. Jurij v Slov. goricah

I.

Brezplačni topli obrok pripada učencem in dijakom v času zaostrenih epidemioloških razmer, ko poteka izobraževanje na daljavo, pri katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku ali državni štipendiji ali odločbi na podlagi vloge za priznanje pravice do subvencije malice ali kosila ne presega 382,82 EUR (3. dohodkovni razred otroškega dodatka oziroma 2. razred državne štipendije).

Brezplačni topli obrok pripada tudi učencem in dijakom, ki so nameščeni v rejniško družino.

II.

Učenci in dijaki se na topli obrok prijavijo na šoli, ki jo obiskujejo, le-ta pa za učence, ki so prijavljeni na šolsko kosilo, upravičenost do brezplačnega obroka preveri v CEUVIZ.

III.

Učenci in dijaki oziroma njihovi starši topli obrok prevzamejo na šoli, ki bo hrano pripravljala. Izjemoma bo občina za učence in dijake, ki obroka ne morejo prevzeti, organizirala dostavo toplega obroka na dom.

Jurovski Dol, 10.11.2020
Zadeva: 170-1/2020