Javni poziv LAS Ovtar 2008-2009

Na podlagi Metodologije in kriterijev za izbiro projektov LAS Ovtar Slovenskih goric, ki jo je sprejel razvojni svet na 2. seji razvojnega sveta LAS Ovtar Slovenskih goric, dne 20. 3. 2008, Društvo za razvoj podeželja »LAS Ovtar v Slovenskih goric« objavlja

Javni poziv za oddajo prijave projektnih predlogov za izvajanje
»Lokalne razvojne strategije LAS Ovtar Slovenskih goric«
občin Benedikt, Cerkvenjak, Lenart, Sv. Ana v Slovenskih goricah, Sv. Trojica v Slovenskih goricah in Sv. Jurij v Slovenskih goricah za leti 2008 in 2009

Predmet javnega poziva je nabor projektnih predlogov za leti 2008 in 2009, ki predstavljajo izvajanje »lokalne razvojne strategije LAS Ovtar Slovenskih goric« (v nadaljevanju: LRS) v okviru Pobude LEADER (4. os Evropskega sklada za razvoj podeželja 2007-2013) za območje občin Benedikt, Cerkvenjak, Lenart, Sv. Ana v Slovenskih goricah, Sv. Trojica v Slovenskih goricah in Sv. Jurij v Slovenskih goricah z doseganjem ciljev, zapisanih v spodnjem dokumentu ("Javni poziv LAS Ovtar 2008-2009.pdf").

Namen in praktični cilji poziva sledijo viziji LRS, ki temelji na sloganu »OBUDIMO OSRČJE SLOVENSKIH GORIC«.
Strategija v svojem strateškem izvedbenem delu zajema področja projektnega dela in upošteva glavne kazalce, ki smo jih izpostavili v strategiji, ki teži k:
- konkurenčnosti,
- ohranjanju narave,
- ohranjanju kulturne krajine,
- zagotavljanju kvalitetnega življenja in
- zagotavljanju kvalitetnih delovnih mest.

PRENOS:
pdfJavni poziv LAS Ovtar 2008-2009